- Na prireditev pridemo točno, še bolje pa 5 do 10 minut pred začetkom. Tako si bomo lahko mirno izbrali sedež.
- Če zamudimo, v dvorano vstopimo med aplavzom. Da s svojim prihodom ne bi motili drugih obiskovalcev, to storimo čim tišje in poiščemo najbližji prosti sedež.
- Z mirnim in zbranim poslušanjem nastopajočim izkazujemo spoštovanje. Zato se med nastopom ne pogovarjamo, zehamo, hodimo po dvorani ali povzročamo drugih šumov (na primer brskanje po torbici, šumenje s programskimi listi, ropotanje s stoli).
- Mobilne telefone izklopimo pred nastopom, ostale piskajoče naprave pa pustimo doma.
- Če smo prehlajeni, se koncerta ne udeležimo. Kadar se zgodi, da moramo med nastopom zakašljati, se potrudimo, da to storimo kolikor mogoče tiho ali med aplavzom.
- Otrok, ki so premajhni, da bi na nastopu zdržali mirno in tiho, ne pripeljemo na nastop. Dolgočasili se bodo ter tako motili nastopajoče in poslušalce.
- Ko pride nastopajoči na oder, mu zaploskamo.
- Nekatere skladbe so razdeljene na dele, imenovane stavki, med katerimi je trenutek tišine. Ploskamo šele ob koncu skladbe in ne po vsakem stavku. Če ne poznamo izvajanega dela, počakamo, da zaploskajo drugi.
- Med igranjem se ne presedamo in ne hodimo po dvorani. Če moramo vseeno zapustiti sedež, to storimo med aplavzom.
- Vljuden in spoštljiv odnos do vseh nastopajočih pokažemo tudi s tem, da koncerta ne zapuščamo predčasno.
- Fotografiranje in snemanje – razen lastnega otroka – ni dovoljeno.
- Ob posebno dobrem nastopu lahko nastopajočega nagradimo z daljšim in močnejšim aplavzom.
S takšnim ravnanjem izkažemo spoštovanje ter kulturen odnos do nastopajočih in poslušalcev – ne le na šolskih nastopih, temveč na vseh klasičnih in podobnih glasbenih prireditvah.